W czwartek, 4 kwietnia 2024, razem z innymi przedszkolami, szkołami i placówkami świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Motylki i Biedronki wybrały się tam na specjalne zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3, jako organizatora. Już po  śniadaniu Panie zaczęły uświadamiać dzieci na temat zaburzenia jakim jest autyzm, odbyły się pogadanki, dzieci zobaczyły filmiki na których…zupełnie nie widać, […]

W czwartek, 4 kwietnia 2024, razem z innymi przedszkolami, szkołami i placówkami świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Motylki i Biedronki wybrały się tam na specjalne zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3, jako organizatora.

Już po  śniadaniu Panie zaczęły uświadamiać dzieci na temat zaburzenia jakim jest autyzm, odbyły się pogadanki, dzieci zobaczyły filmiki na których…zupełnie nie widać, że ktoś ma autyzm! Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi – że z wyglądu jesteśmy tacy sami, różnimy się jedynie wnętrzem. Każdy z nas jest wyjątkowy! I tak samo jak nie ma dwóch takich samych „typowych” dzieci, nie ma takich samych autystów.

Słowo „tolerancja” przewinęło się w naszym przedszkolu dziś bardzo wiele razy, słowo „równość”, „szacunek” i „pomoc” towarzyszyły nam przez cały dzień. Rozmawiano o tym jak objawia się autyzm i co ciekawe, wiele dzieci stwierdziło że takie cechy posiada u siebie. Grupy starsze miały okazję świętować ten dzień na wągrowieckim rynku, w towarzystwie innych dzieci, świętować i zrozumieć, że na autyzm się nie choruje, że autyzm się po prostu ma.

Tego dnia nasze przedszkole „zaświeciło się na niebiesko”!

Pobierz Zdjęcia

 

Ułatwienia dostępu