Ile jest sal w Przedszkolu? Czy każda grupa ma miała własną salę?

W przedszkolu znajduje się 6 przestronnych sal (około 70 m2) z przeznaczeniem na zajęcia dydaktyczne dla dzieci. Każda grupa ma własną salę.

Moje dziecko ma alergię pokarmową. Czy będzie możliwość dostosowania menu do jego potrzeb?

Firma cateringowa obsługująca placówkę specjalizuje się w żywieniu dzieci. W przypadku drobnych alergii jest w stanie przygotować dla dziecka posiłek wykluczający składnik alergiczny, zgodnie z zaleceniem lekarza oraz dietetyka.

Moje dziecko jest na diecie wegetariańskiej. Czy będę musiała dostarczać dziecku własne posiłki bez produktów pochodzenia zwierzęcego?

W miarę możliwości nasza placówka oraz firma cateringowa obsługująca Przedszkole, zrobi wszystko, aby było to możliwe do wykonania.

Jaka będzie cena za dzienne wyżywienie dziecka?

Dzienna stawka żywieniowa jest ustalana po wyborze odpowiedniej firmy cateringowej. Cena obejmuje śniadanie, obiad i  podwieczorek.

Jakie zajęcia dodatkowe będą organizowane w przedszkolu dla mojego dziecka?

Naszym małym podopiecznym gwarantujemy zajęcia dodatkowe, tj. j.angielski, rytmika, logopedia oraz na życzenie rodziców religia. Należy również wspomnieć, że zajęcia umuzykalniające, plastyczne, sportowe prowadzą nauczyciele w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W jaki sposób należy regulować opłaty za Przedszkole?

Opłaty za Przedszkole należy regulować przelewem na konto bankowe Przedszkola do 10 dnia danego miesiąca. Nie ma możliwości opłat w formie gotówkowej. Numer konta wraz z wyszczególnionymi opłatami jest dostępny u nauczyciela danej grupy oraz na stronie internetowej przedszkola.

Moje dziecko nie jest wychowywane w wierze rzymsko-katolickiej. Czy zajęcia z religii będą obowiązkowe?

Oczywiście, że nie. Dla dzieci nie uczestniczących w zajęciach religii będą w tym czasie opracowane inne zajęcia pod opieką nauczyciela grupy. Żadne zajęcia dodatkowe nie są zajęciami obowiązkowymi. Zajęcia tego typu są organizowane tylko na wyraźne życzenie rodziców. Jeśli ktoś z Państwa nie wyraża zgody na udział dziecka  w zajęciach dodatkowych to będziemy to respektować i szanować.

Chciałabym, aby moje dziecko w trakcie pobytu w przedszkolu miało możliwość brania udziału w wyjazdowych wycieczkach, zewnętrznych wydarzeniach, atrakcjach. Czy będą organizowane takie wyjazdy i wycieczki?

Jeśli tylko rodzice przedszkolaków wyrażą taką chęć, to oczywiście przedstawimy propozycje wycieczek dla dzieci, adekwatne do wieku i ich potrzeb.

Mam dziecko 5 letnie. Czy moje dziecko nie będzie sie czuło...ojej jak to ująć....nowe?

Nasz kadra zrobi wszystko, aby dzieci, które są w starszych grupach, ale nie uczęszczały jeszcze do przedszkola, nie czuły się „nowe”. Dodatkowym atutem jest fakt, że Chatka Puchatka to całkowicie Nowe Grupy dzieci!

Czy zatrudnieni nauczyciele będą posiadać doświadczenie w pracy z dziećmi?

Priorytetem dla nas jest, aby kadra przedszkola Chatka Puchatka posiadała kwalifikacje do opieki nad dziećmi, ale również doświadczenie w pracy z dziećmi. Nauczyciele posiadają  odpowiednie kwalifikacje pedagogiczne.

Moje dziecko we wrześniu będzie miało 2,5 lat. Czy może dołączyć do Przedszkola Chatka Puchatka? Czy ma szansę, aby dostać się do przedszkola?

W uzasadnionych przypadkach przedszkole może przyjąć dzieci, które nie ukończyły 2,5 roku życia. Zachęcamy do złożenia stosownych dokumentów.

Moja 3 letnia córeczka nosi jeszcze pieluszkę. Czy to dyskwalifikuje ją do przyjęcia do przedszkola?

Dzieci w różnym okresie życia stają się samodzielne i potrafią się ubrać. To nie jest możliwe, żeby od takiego maluszka wymagać dokładnego ubierania się. Opiekunowie pracujący w przedszkolu, będą w pierwszych miesiącach, pomagać, wspierać. Oczywiście, bardzo ważne  jest zapewnienie dziecku odpowiedniego ubrania np. spodenki na gumce, rękawiczki z jednym palcem, buciki na rzepy itp. To wszystko po to, żeby ułatwić dziecku nabywanie samodzielności i osiąganie sukcesu każdego dnia. Pieluszki z pewnością stanowią problem, ale w szczególnych wypadkach pomożemy maluszkowi w trudnej sytuacji.

Czy przedszkole będzie posiadało miejsce do przechowywania wózków, rowerów?

Na terenie przedszkola posiadamy miejsce do zaparkowania rowerków dziecięcych. Nie będzie pomieszczenia do przechowywania wózków. Oczywiście jeden wózek lub dwa nie stanowią problemu.

Czy jest przewidziane pomieszczenie do zajęć sportowych?

Zajęcia sportowe dla dzieci są wpisane w program wychowania przedszkolnego każdego dnia. Zatem dziecko będzie korzystać z zajęć przygotowanych przez nauczycieli: w salach dydaktycznych, w przedszkolnym ogrodzie oraz poza terenem przedszkola. Planowane zajęcia sportowe będą stanowiły integralną część dnia. Zapewniamy, że dzieci będą spędzać 1/5 czasu na świeżym powietrzu.

Co z opłatą za wyżywienie, gdy dziecko chorowało i nie było obecne przez jakiś czas? Czy muszę za to płacić?

Każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu jest odnotowany i rodzic otrzymuje zwrot wpłaty w formie odpisu w następnym miesiącu;  tzn. jeśli dziecka nie ma jeden dzień, to w następnym miesiącu rodzic zapłaci mniej o koszt dziennej stawki żywieniowej oraz o opłatę wniesioną ponad podstawę programową. Jeśli dziecko z powodu choroby jest nieobecne cały miesiąc, jest usprawiedliwione i rodzic nie wnosi żadnych opłat ( w porozumieniu z dyrektorem przedszkola ).

Pracuję do godziny 17.00, czy będzie możliwość wydłużenia godzin pracy przedszkola Chatka Puchatka, abym ze spokojem mogła odebrać dziecko?

Jeśli takie będzie zapotrzebowanie ze strony rodziców ( przynajmniej 15 chętnych ) z pewnością postaramy się zmienić godziny pracy przedszkola.

Czy dziecko zamieszkałe w pobliżu przedszkola ma szansę się dostać?

Oczywiście, że tak! To dodatkowa punktacja w procesie rekrutacji

wakacje 2024

Ułatwienia dostępu