W dniu 21.092023 dzieci 6 – letnie wraz z paniami z przedszkola, udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu i tym samym rozpoczęły cykl zajęć pod hasłem ”Przedszkolaki w bibliotece”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z […]

W dniu 21.092023 dzieci 6 – letnie wraz z paniami z przedszkola, udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu i tym samym rozpoczęły cykl zajęć pod hasłem ”Przedszkolaki w bibliotece”.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z pracą bibliotekarza.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek.
Przedszkolaki po złożeniu uroczystej przysięgi i pasowaniu miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu.

Pobierz Zdjęcia

 

 

wakacje 2024

Ułatwienia dostępu