W dniach 28 i 29.09 2023 przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Mikołajewa, w odwiedziny do alpak. Na pierwszą (ale na pewno nie ostatnią) wycieczkę autobusową, w pierwszej kolejności udały się grupy: „Rybki” i „Biedronki”, natomiast kolejnego dnia „Pszczółki” i „Motylki”. Podróż autobusem minęła wszystkim w dobrej atmosferze. Już po wyjściu z […]

W dniach 28 i 29.09 2023 przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Mikołajewa, w odwiedziny do alpak.

Na pierwszą (ale na pewno nie ostatnią) wycieczkę autobusową, w pierwszej kolejności udały się grupy: „Rybki” i „Biedronki”, natomiast kolejnego dnia „Pszczółki” i „Motylki”. Podróż autobusem minęła wszystkim w dobrej atmosferze. Już po wyjściu z pojazdu, na przedszkolaki czekały pierwsze zwierzęta, jednak były to… małe krówki, które wzbudziły niemałą sensację. Krótkim spacerkiem

dotarliśmy do celu podróży czyli zagrody alpak. Na początku zwierzątka troszkę nieufnie podchodziły do naszych milusińskich, jednak po zachęcie ze strony właściciela, radośnie przydreptały pod ogrodzenie. Tam, podekscytowane, uśmiechnięte i dobrze przygotowane (z garściami marchewek) czekały na nich nasze przedszkolaki. Karmiły i karmiły, a alpaczki korzystały jak tylko mogły.

Po uczcie przygotowanej dla zwierzątek, na przerwę zasłużyły dzieci, w trakcie której napiły się i posiliły. Przy takiej pogodzie na jaką trafiliśmy, nikt nie chciał wracać do przedszkola, tak było fajnie.

Pierwsza przygoda zaliczona na pięć! A my już planujemy kolejne.

Pobierz Zdjęcia

 

Ułatwienia dostępu