W dniu 26.09.2023  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa oraz postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”. Dzieci zostały też uświadomione  do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu…   […]

W dniu 26.09.2023  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa oraz postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”.

Dzieci zostały też uświadomione  do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu…   Jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.  Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Na zakończenie spotkania, dzieci w asyście policjantów udały się na spacer aby w sposób praktyczny wykorzystać wiedzę zdobytą podczas spotkania.

Przedszkolaki dostały prezenty od przybyłych gości: odblaski i kolorowanki tematyczne.

Pobierz Zdjęcia

 

 

wakacje 2024

Ułatwienia dostępu