W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, w poniedziałek 30 października, przedszkolaki z grupy „Motyki” i „Biedronki” wybrały się na spacer wzdłuż Jeziora Durowskiego. Punktem kulminacyjnym wyprawy był cmentarz żydowski i zapalenie symbolicznych zniczy przy płycie pamiątkowej poświęconej wągrowieckim Żydom. Nasze nauczycielki opowiedziały dzieciom historię wągrowieckiego lapidarium, a także przypomniały zasady zachowania w miejscu […]

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, w poniedziałek 30 października, przedszkolaki z grupy „Motyki” i „Biedronki” wybrały się na spacer wzdłuż Jeziora Durowskiego.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był cmentarz żydowski i zapalenie symbolicznych zniczy przy płycie pamiątkowej poświęconej wągrowieckim Żydom. Nasze nauczycielki opowiedziały dzieciom historię wągrowieckiego lapidarium, a także przypomniały zasady zachowania w miejscu takim jak cmentarz.

Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone, ale pełne zadumy i gotowe na przeżywanie dnia wszystkich świętych w dniu 1. Listopada.

Pobierz Zdjęcia

 

Ułatwienia dostępu