Zagadki dla dzieci to atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki i spędzania wolnego czasu. Zagadki uczą dzieci logicznego i dedukcyjnego myślenia oraz pobudzają wyobraźnię.Zagadki dla dzieci to świetna gra zabawa dla dzieci w każdym wieku oraz dla całej rodziny. Im dziecko jest starsze tym staje się bardziej ciekawsze świata, zadaje wiele ciekawych pytań, […]

Zagadki dla dzieci to atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki i spędzania wolnego czasu. Zagadki uczą dzieci logicznego i dedukcyjnego myślenia oraz pobudzają wyobraźnię.Zagadki dla dzieci to świetna gra zabawa dla dzieci w każdym wieku oraz dla całej rodziny.

Im dziecko jest starsze tym staje się bardziej ciekawsze świata, zadaje wiele ciekawych pytań, ma bujną wyobraźnię.
Warto dbać o to by dzieci rozwijały się wszechstronnie, doskonaliły kreatywność, zdolność logicznego myślenia czy też rozwiązywania problemów. Aby pomóc dzieciom w tym rozwoju warto wybierać takie zabawy, które nie tylko sprawią mu wiele radości, ale także zmuszą do myślenia i kojarzenia. Jedną z takich zabaw są właśnie zagadki dla dzieci.

Proponujemy do wspólnej, rodzinnej zabawy z dzieckiem zestaw zagadek edukacyjnych z odpowiedziami autorstwa Joanny Cyrulik przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pogrupowanych w zestawy tematyczne dotyczące zagadnień przyrodniczych, technicznych, pracy ludzi w różnych zawodach oraz kalendarza.

Zestaw zagadek edukacyjnych w formacie pdf znajdziesz tutaj.

Ułatwienia dostępu