W czwartek 6 czerwca, dzieci z grupy “Rybki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem wydobywania i uzdatniania wody dla dalszej eksploatacji. Na samym początku p. Krzysztof pokazał nam dwa pojazdy: jeden do czyszczenia sieci kanalizacyjnej, drugi do usuwania awarii na sieci. Następnie […]

W czwartek 6 czerwca, dzieci z grupy “Rybki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem wydobywania i uzdatniania wody dla dalszej eksploatacji.

Na samym początku p. Krzysztof pokazał nam dwa pojazdy: jeden do czyszczenia sieci kanalizacyjnej, drugi do usuwania awarii na sieci. Następnie razem z p. Ewą przeszliśmy przez każdy z etapów oczyszczania i uzdatniania wody, jak filtrowanie czy napowietrzanie.

Dzieci dowiedziały się, że za brązowy kolor wody odpowiada znajdujące się w niej żelazo, którą oczyszcza się i następnie taka woda trafia do naszych domów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w procesie płukania filtru, a także zobaczyć ogromne pompy które oznaczone różnymi kolorami, odpowiadają za filtrowanie lub dostarczanie wody dla gospodarstw.

Dzieci odwiedziły także laboratorium w którym są prowadzone niezbędne testy mające na celu zbadanie jakości dostarczanej nam wody. Ponadto dowiedziały się, że woda z naszych kranów nadaje się do spożycia i czego nie wolno wrzucać do kanalizacji.

Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się procesom i urządzeniom. Mamy nadzieję że zapamiętają zdobytą wiedzę i wykorzystają ją w przyszłości.

Tekst – mgr Magdalena Muszyńska

Pobierz Zdjęcia

 

Ułatwienia dostępu