We wtorek 18 czerwca na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu, grupa “Rybki” udała się do Wielspinu na piknik  “Bezpieczne wakacje na lądzie i w wodzie”.   Celem naszej wycieczki było zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy i utrwalenie poznanych już zachowań, jakie powinny towarzyszyć nam podczas wakacji i wypoczynku.   Na początku dzieci uczestniczyły w […]

We wtorek 18 czerwca na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu, grupa “Rybki” udała się do Wielspinu na piknik  “Bezpieczne wakacje na lądzie i w wodzie”.

 

Celem naszej wycieczki było zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy i utrwalenie poznanych już zachowań, jakie powinny towarzyszyć nam podczas wakacji i wypoczynku.

 

Na początku dzieci uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy, podczas którego dowiedziały się jak można pomóc komuś podczas zadławienia, co należy zrobić gdy jest upał i zasłabniemy, a także jak ułożyć poszkodowanego w pozycję boczną bezpieczną. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w quizie dotyczącym znajomości zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Dodatkowo dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami, ratownikiem medycznym i strażakami oraz obejrzeć pojazdy służb. Podczas trwania spotkania na dzieci czekały pyszne owoce, soczki oraz kiełbasa z grilla.

 

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wykładu a także ochoczo uczestniczyły w demonstracji pierwszej pomocy. Nasze “Rybki” wykazały się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, dlatego podczas zbliżających się wakacji, będą mogły spokojnie i bezpiecznie odpoczywać i bawić się.

 

Serdecznie dziękujemy Prezes zarządu TPD p. Edycie Rączkowiak za zaproszenie i życzliwe ugoszczenie nas.

Tekst – mgr Magdalena Muszyńska

 

Pobierz Zdjęcia

 

wakacje 2024

Ułatwienia dostępu